Koowheel патенти Иновативни модерен дизајн електричен скутер Е1

детали за производот

параметри

Повратна информација

Тагови производ

карактеристики:

1. Патент Иновативни кул модерен дизајн;

2. светлина, но енергичен;

3. Различни видови на светла и специјални фар;

4. LED екран целосно покаже на батеријата и брзина;

5. Црното Техника паметни почетна кога брзината притисни достигне 3 км / ч;

6. 8-инчен одржување слободни солидна гума;

7. повлечен и носат лесно;

8. Слободен App за снимање и споделување на вашите секоја посета, поставувања промени;
9. Телескопска матични, добро за двете деца и возрасни.

 Производ шоу :

E1 描述 -960


 • Претходно:
 • Следно:

 • E1 4.3Ah 25.55V E1 4.3Ah 36.5V E1 8.7Ah 36.5V
  мотор 250W 350W
  Тип на мотор brushless Hub
  Батерија 4.3Ah 25.55V 4.3Ah 36.5V 8.7Ah 36.5V
  Време на полнење До 3 часа До 4 часа До 5 часа
  Макс Опсег 10-15 километри 15-20 км 25-30 КМ
  Максимална брзина 22-25 KM / H 26-30 KM / H
  тежина Лимит 100KGS
  Тежина на производот 10.89KGS 11.55KGS 12.12KGS
  На сопирачките Електронската сопирачка + Ножна сопирачка
  Гума Тип и големина 8 инчи со цврст гума
  светла LED светла & Матични
  Тип на гас thumb
  Покажи интегриран LCD
  качување агол 10 степени 15 степени
  полнач UL наведени, 100V-240V, за глобална употреба
  Препорачани Години 13+
  UL сертифициран Да
  Укината Димензии L 92 * W * H 16.5 35 см 105,9 L * W * H 16.5 35 см
  ширевте Димензии L 92 43 * W * H 113 CM 105,9 L * W * H 43 113 CM
  Во кутија Виткање Скутер, полнач, Прирачник
  Температура 10 ° F-104 ° F
  полнење температура 32 ° F-104 ° F
 • Поврзани производи