Електрични Скејтборди би можеле да направат Рајдери Летање

Кога примарниот модели се појави достапни на пазарот, тие биле само треба да се користи како мајчин јазик транспорт, да се биде одлично за кога ќе сакаше да оди во куќата на еден пријател, во средно училиште, или некои други патување. Овој брз електричен скејтборддоаѓа со задни диск сопирачки, масивни пневматски гуми патот и се напојува со Brushless Hub Моторни 350W * 2 и 20pcs18650 Висока стапка на литиумски ќелии Сурфање на вашиот град со оваа ниска средината на гравитација дизајн! Додека сте технички ќе бидат способни за замена на батерии, тоа не е топла swappable за поставување, така што би се буквално го одвртите пакет да се стави во една сосема нова. Во однос на власта, тоа изгледа како тоа може да се спакуваат прилично удар како што тоа е во можност да се постигне врвот брзина од 26mph. Тоа го прави користењето на Manta диск know-how, кој не користи задолженост или појаси. Тоа е дизајниран за употреба на сите форми на терени, е врховен за возбуда азил кои треба да се постигне прекумерна брзина на претенциозно терени.

истражуваат животот со електрична longboard

Од страна на начин на одење брзо и лета на ридиштата, имаат високи лудо количина на напон во голем мотор ќе победи сите на време, сепак сакате вашиот скејтборд да се погледне и искуство како еден, како и. Меѓутоа, ако би сакал електричен скејтборд дека е мала, лесна, и релативно ниска цена, на Рото-бенд (KOOWHEEL бренд) електрични скејтборд  е вашиот најдобар избор за сега. На Рото-band скејтборд онлајн продавница ви нудиме серија на електрични hoverboard , вклучувајќи две тркала само балансирање скутер , виткање електричен скутер и најжешките четири тркала електрични longboard . Сега кога имаме секој дел воведен од патот, ние ќе се обидеме да се провери од висок квалитет и одлични перформанси електрични Скејтборди добијат таму, и да видиме цената што се продава на Рото-бенд трговски центар.

Модерен електричен скутер со можност за преклопување е1

Многу од овие нови електрични hoverboard се контролирани од страна на далечинскиот управувач, Bluetooth далечни, која ви помага да се забрза или кочница со интуитивен тркалцето, а исто така има LED индикатори ви покажува како многу сок што може да се остави во електричен скејтборд. Едно од многуте најкул карактеристики на Рото-бенд ( Koowheel ) е дека својот стан им овозможува на возачите да го замени на firmware-от на одборот безжично со помош на Bluetooth. Се разбира, ова е многу сурова опција за мерење на ефикасноста да се каже на стандардот на одборот и опции на одборите не беа земени предвид.


Време на мислењето: Март-15-2018