Што ви се допаѓа најдобро помеѓу Е-скутер, паметни скутер и Е-скејтборд?

1920x896_ 副本

Изглед , изгледот на нив се различни, но во основа се потпира на билансот на луѓето да се постигне, за потребата од способноста биланс за одреден процес на учење, никој нема да биде добар во јава овие, бидејќи тие се родени.

图片 1

 

Електричен скутер во споредба со последните две, тоа е полесно да се научат и контрола, како weel како повеќе безбедно, бидејќи нивото на рачката може да се намали можноста за се урна, особено за почетниците, а потпирајќи се на своите разбирање на насока.

На сопирачките , сите тие имаат функцијата на сопирање, но методот на сопирање е различен, кочница електричен скутер е механички кочница, на левата страна од рачката за рака го копчето кочница, исто така можете да се повлече на тркалото зад тебе, тој е пасивен сопирачка.

D3M 红 -1000-6_ 副本

На Smart скутер и Електричен скејтбордсопирање, зависи од задната рамнотежа, додека инерција на луѓе и возила ќе исчезне со сопирачките, без разлика што брзината е, сопирачките може лесно да се контролира, тие се активни сопирачка.

Брзина , под нормални околности, брзината на електричен скејтборд е брз, и способноста за искачување е подобар од другите две. Нормална брзина е 30 км / ч, максималната брзина е 40 км / ч, оди побрзо

 Koowheel Електричен скутер L8, Макс брзина е 25 км / ч, додека напуштат фабриката (Брзината на максимум може да се прилагоди до 30 километри / H thrugh APP поставување од страна на корисникот)

Максималната брзина на Smart баланс скутер К5 е 15 km / h.

1

Тоа може да се види дека електрични скутери L8 и Електричен скејтбордсе побрзо отколку паметни скутер на брзина. Ние може да оди никаде. Електричен скејтборд е поефикасно, повеќе од очигледна во текот часа брзање. Сите од нив се добри алатки за кратки патувања.

Над модерен и кул алатки краток патување, кои не ви се допаѓа најдобар?

 


Post time: Apr-28-2017