Koowheel Божиќ 8600mAh Limited Edition 2-ри генерација електрични скејтборд Kooboard

детали за производот

параметри

Повратна информација

Тагови производ

Божиќ подарок
карактеристики:
1. еластична структура за да се спречи на батеријата и на електронски компоненти од се оштетени кога одбор е свиткана; 2. двојна Brushless Hub-мотори; 3. паметни чип за да се избегне ненадејно забрзување или нагло сопирање, безбедна;
4. заменливи батерии, 2 парчиња батерии може да трае 40 километри, оди подолго;
5. нормална брзина 30 км / ч, максимална брзина 45km / h, оди побрзо;
6. Следење во реално време температурата на моторот, заштита на мотори интелигентно;
 2-ри генерација Kooboard

Што има ново?

1. Нови плоча

Можеби најстабилните плоча за електрични скејтборд Нов DC полнач порта, лесно и пријателски Нови станови солидна PCB да се избегне скрши Лесно линк / пауза жици помеѓу PCB & Мотори

2. Нови далечински

Ергономски дизајн, одлична мека на допир Нов PCB, нема проблем исклучување Неспокојот Забрзување и сопирање светла и вибрации за да се потсетам на електрична енергија и поврзување

3. Нови мотори / ТРКАЛА

97mm мотори / тркала Нови 350W x 2 Мотори со заменливи СТП тркала Уникатен дизајн ќе ви помогне мотори ладење maximumly Макс брзина 42km / h

4. освежено на батеријата

Нови конектори на батеријата избегне поврзување прашање нова програма ќе ги штити батеријата од повеќе обвинети од страна на регенеративно кочење. Потоа Kooboard ќе се прекрши полека и запре.Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаD3M 二代 描述 --1200_04Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала Koowheel longboard со заменлива батеријаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала

Додатоци пакет:

2x Екстра задните тркала комплет 1x Екстра 4300mah батерија 1x UL потврдија ѕид полнач 1x DC приклучок за полнач адаптер 1x Прилагодено скејт Т алатката 1x далечински управувач, со USB полнење 1x Упатство за корисникот кабел


 • Претходно:
 • Следно:

 • Kooboard Тежина 7.3 kg / 16.5 lbs
  големина 90 * 25 * 13см / 36 * 10 * 5 inchs
  опсег 15-20 км / 9-13 милји
  Хил одделение 15%
  Макс транспорт 120kg / 264 lbs
  дек материјал Канадски јавор дрво
  Батерија капацитет 36V 4300mAh / 155WH
  тип 20pcs18650 Висока стапка на литиумски ќелии
  Тежина 1,6 kg / 3.5 lbs
  време на полнење 2-3 часа
  Траење на батеријата 1500 Полнењето циклус
  мотор моќ Brushless Hub Моторни 350W * 2
  максимална брзина 42 kph / 26mph
  тркало материјал СТП
  големина 97mm
  дурометар 85A
  Далечински управувач поврзување Bluetooth ниска енергија
  систем за сопирање Електронски регенеративно сопирање
  полнач Внесете AC110V-240V 1.5A
  излез DC42V
  Сертификат UL
  сертификати CE, RoHS, FCC UN38.3
 • Поврзани производи