KOOWHEEL Најнови Кул само балансирање скутер Smart Биланс Скутер K8

детали за производот

параметри

Повратна информација

Тагови производ

KOOWHEEL Најнови Smart избалансирајте го тркалото  скутер K8 само балансирање

карактеристики:

 • K8 дизајниран во Милан, тоа е првично пазар на ЕУ изменуваат
 • Скриени рачка дизајн, лесно да се врши
 • Надвор дизајн патот тркала, лесно да се фати очите меѓу просечната модели
 • Тенок и лесен тежина
 • Зелени линии на педалата

предности :

Koowheel не прават низок квалитет на производите
K8 останува врвен квалитет стандард
Користете го само врвот добавувачи за PCB, мотор, полнач
Најсигурни 24V 6.5inch две тркала скутер
батерија ги исполнува сите стандарди за безбедност
Најниска неисправни стапка

K8_01K8_02K8_04K8_06K8_07K8_08K8_09


 • Претходно:
 • Следно:

 • Параметар перформанси влезниот напон 29.4V
  излезен напон 29.4V-23V
  максимална брзина 10км / h
  работен напон 23v-29.4V
  капацитетот на празнење на батеријата 10A
  капацитет на батеријата 4AH
  физички параметар Макс оптоварување 100 килограми
  големина 594MM: должина
  ширина: 180mm
  висина: 176.5MM
  Нето маса 8.65 KG
  Работна температура  -10-40 ℃
  Работна околина Максимален агол: 18 °
  тло ≤3CM
  опсег 10-12.5km
  Макс climing агол 18 °
  Именување на владеењето на датумот на производство  Годишен-месец-датум
  IPX одделение IPX4
  температура на чување   -20-60 ℃
  полнач моќност 58.8W
  Производител  ДУП
  Напон AC влез напон AC100V-240V, DC напон излез DC29.4V
  DC излезна струја  1550mA
  полнење температура  0-45 ° C
  функционална параметар индикатор дефект Индикаторот трепка, оценка на проблемот од страна на трепне пати
  предупредување за брзината Кога брзината на моторот да достигне брзина поставување предупредување од 10 км / ч, предупредувачки звучен аларм, и кога тоа под границата на брзината (сет вредност: 10 км / ч), предупредувачки звучен не прави алармот.
  индикатор за напојување  Под режим напон: поголем од 23V, зелено светло, помалку од 23V и поголема од 22.3V, жолта светлина, помалку од 22.3V црвено светло.
  Ограничување на брзината кога брзината на моторот да достигне ограничувањето на брзината, предупредувачки звучен аларм; Во спротивно, тоа не се случи аларм.
  оптоварување заштита на моторот е краток спој кога ќе се појави на моторот краток спој во трчање, ќе контролорот штити веднаш, за да се спречи против други моќ цевки поради верижна реакција
  Ѕвончето кога контролорот не или мотори во текот на брзина (стигнат до вредноста на предупредување Set) / сила, звучниот сигнал ќе алармот)
  калибрација жироскоп агол моќ на и држете го копчето за 5 секунди (не може да биде објавен) за почеток на калибрацијата жироскоп, калибрација е завршено по СТОП трепка, Ѕвончето ќе заѕвони, рестартирање на функција продолжи коњи; агол корекција опсег од ± 10.
  функција авто-сон кога педали без чувствувајќи ништо во 10 минута, контролорот ќе го затвори автоматски.
  гласот Водич Не
 • Поврзани производи