Koowheel патент 2 тркала само рамнотежа скутер 7inch K5 со двојна Bluetooth и паметни предводена светла

детали за производот

параметри

Повратна информација

Тагови производ

Спецификации .:

1. 50% од масата на секоја страна да го задржи автоматски баланс пред палење и по исклучување, и многу повеќе стабилна, полесно и безбедно да се вози, особено за почетници;

2. Модуларна структура, а уште помалку кабли, повеќе безбедно, многу пониска неисправни стапка (3 илјада) и постабилен;

3. Ние веќе се пријавиле за патент и тоа е не-кршење со шик, solowheel или жилет, сосема различни технологии и патенти, нашиот сопствен патент.

4. UL2272 и ASTM сертификати;

5. 8pcs гравитација сензори, не регуларниот 4pcs силиконски Грос, повеќе чувствителни и стабилен, понизок неисправни стапка;

6. 7.5 "тркала;

7. Двоен систем за контрола;

8. Две тркала поединечно не се поврзете заедно, има 3 делови не тековната 2 дела;

9. одвојува и со заменлива батерија;

10. Двојно Bluetooth звучници;

11. Рачка во средината, полесно да се носат;

12. HD екран во рачката за да се покаже информации.

1

 

3

Pls проверете на видео за да дознаете повеќе за моделот Koowheel K5:
https://www.koowheel.com/video/

 

карактеристики:

1. Samsung оригинални увезени батерија;

2. Taotao Техника плоча;

3. Hanghong мотор;

4. Суровини направени покрие со УВ опфатени;

5. Алуминиум легура;

6. UL / CE потврдија полнач. 

Гаранција: 2 години за ЕУ. / 1 година за САД

K5 详情 页 - 确认 750_04 水印
K5 详情 页 - 确认 750_05 水印
Koowheel патент hoverboard 7inch тркала K5 со двојна Bluetooth и паметни предводена светла

 • Претходно:
 • Следно:

 • скутер Нето маса 10kg
  димензии L625 * W190 * H200 (ММ)
  Одалеченост Ограничи 20 километри
  Температурен опсег за користење 0 ℃ -40 ℃
  Максималната дозволена градиент 20 °
  Носивост 100 килограми
  Батерија капацитет 4.3Ah
  тип 18650 висока стапка на литиум батерија
  Тежина 1.7kg
  време на полнење 2H
  надополнување пати 1500 циклуси
  мотор тип Brushless DC мотор индуктивни
  максимална брзина 15км / H
  димензии 7,5 инчен
  Управувач Технички параметри Двојна синус систем за контрола на бран
  On-board ламбата Соодветниот индикатор ламбата
  Ѕвончето соодветните алармот
  LED автоматски осветлување LED индукција светилка
  екран Приказ на нивото на батеријата 4 нивоа
  екран на брзината Реално време брзина
  прикажување на температурите температура на мотор
  Bluetooth екран Bluetooth конекција
  Bluetooth одбор тип Bluetooth модул 4.0
  функција APP контрола на стан и параметар поставување
  рог Близначки Хорн 30мм
  аудио емитува Мала брзина и нивото на батеријата
  полнач Внесете AC110V-240V
  излез DC42V2A
  време на полнење 2H (висока излезна струја 2000MA)
  Опсег на температура за полнење 0 ℃ -40 ℃
  Модел на полнач ДУП-08420200DD1
  Добавувачот на полнач ДУП
  сертификација UL сертификација
 • Поврзани производи