Koowheel 2-ри генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала

детали за производот

параметри

Повратна информација

Тагови производ

карактеристики:
1. еластична структура за да се спречи на батеријата и на електронски компоненти од се оштетени кога одбор е свиткана;
2. двојна Brushless Hub-мотори;
3. паметни чип за да се избегне ненадејно забрзување или нагло сопирање, безбедна;
4. заменливи батерии, 2 парчиња батерии може да трае 60 километри, оди подолго;
5. нормална брзина 30 км / ч, максимална брзина 45km / h, оди побрзо;
6. Следење во реално време температурата на моторот, заштита на мотори интелигентно;
2-ри генерација Kooboard

Што има ново?

1. Нови плоча

Можеби најстабилните плоча за електрични скејтборд

Нов DC полнач порта, лесно и пријателски

Нови станови солидна PCB да не се скрши

Лесно линк / пауза жици помеѓу PCB & Мотори

2. Нови далечински

Ергономски дизајн, одлична мека на допир

Нов PCB, нема проблем исклучување

Мазна Забрзување и сопирање

Светла и вибрации за да ги потсети на електрична енергија и поврзување

3. Нови мотори / ТРКАЛА

97mm мотори / тркала

Нови 350W x 2 Мотори со заменливи СТП тркала

Уникатен дизајн ќе ви помогне мотори ладење maximumly

Максимална брзина 42km / h

4. освежено на батеријата

Нови конектори на батеријата избегне поврзување прашање

Нова програма ќе ги штити батеријата од повеќе обвинети од страна на регенеративно кочење. Потоа Kooboard ќе се прекрши полека и запре. Нов ONYX палуба и Стисок касета, и повеќе ...    Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаD3M 二代 描述 --1200_04Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала

Koowheel longboard со заменлива батеријаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркалаKoowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала

Додатоци пакет:

2x комплет Дополнителни задното тркало

1x UL потврдија ѕид полнач

1x DC приклучок за полнач адаптер

1x Прилагодено скејт Т алатката

1x далечински управувач, со полнење USB кабел

Прирачник за корисник 1x


 • Претходно:
 • Следно:

 • Kooboard Тежина 7,7 kg / 17 lbs
  големина 90 * 25 * 13см / 36 * 10 * 5 inchs
  опсег 20-25 км / 12-15 милји
  Хил одделение 25%
  Макс транспорт 130kg / 286 lbs
  дек материјал Канадски јавор дрво
  Батерија капацитет Option1: 4300mah
  Option2: 5500mah
  тип 20pcs18650 Висока стапка на литиумски ќелии
  Тежина 1,6 kg / 3.5 lbs
  време на полнење 2-3 часа
  Траење на батеријата 1500 Полнењето циклус
  мотор моќ Brushless Hub Моторни 350W * 2
  максимална брзина 42 kph / 26mph
  тркало материјал СТП
  големина 97mm
  дурометар 85A
  Далечински управувач поврзување Bluetooth ниска енергија
  систем за сопирање Електронски регенеративно сопирање
  полнач Внесете AC110V-240V 1.5A
  излез DC42V
  Сертификат UL
  сертификати CE, RoHS, FCC UN38.3
 • Поврзани производи