Вести

 • Време на мислењето: Март-14-2019

  koowheel, водечки глобален провајдер на решенија кратки растојанија патување, ќе се претстават на Хонг Конг Глобал Извори Електроника Show, еден од најголемите саеми за електроника во светот се одржа во Хонг Конг од април 11- 14, 2019 koowheel кабина: 2F36 Прочитај повеќе »

 • На "половина пат" - само-балансирање Скутер ве однесе до тоа
  Време на мислењето: Април-20-2018

  Ова Koowheel Електрични авто балансирање скутер е1 е светлина, но енергичен, патент Иновативни модерен кул дизајн, LED екран целосно се покаже на батеријата и брзина, супер апсорпција на удар со 8inch гумени пневматски гуми. Покрај тоа, здипли и носат лесно. Сепак, тоа може да обезбеди идентификување ...Прочитај повеќе »

 • Зошто сакате Две тркала Авто балансот Електричен скутер
  Време на мислењето: Март-21-2018

  Имаше некои модата, кој имаше проблеми со системот за батерија и внатрешна одбор добивање отпуштен. Одборот исто така е насочена нагоре со одзив вирус сензори за да го следат каде и да се префрлат на тежината на. Кога се качи на Swagtron, 1 чекор нога во време од позади. Ако се случи да се потпреме врз ...Прочитај повеќе »

 • Електрични Скејтборди би можеле да направат Рајдери Летање
  Време на мислењето: Март-15-2018

  Кога примарниот модели се појави достапни на пазарот, тие биле само треба да се користи како мајчин јазик транспорт, да се биде одлично за кога ќе сакаше да оди во куќата на еден пријател, во средно училиште, или некои други патување. Овој брз електричен скејтборд доаѓа со задни диск сопирачки, масивни pneumati ...Прочитај повеќе »

 • Мора да знаете овие работи пред купување на е-Скејтборди
  Време на мислењето: Март-09-2018

  Кое прашање треба да се смета? Се разбира неговата безбедност. Така, ние Koowheel електрични Скејтборди снабдувач имаат добиено CE, RoHS, FCC UN38.3 сертификати. Исто како и во автомобил или велосипед, овие електрични Скејтборди дополнително треба да биде убаво одржувани со намера да се кандидира неспокојот. Ако тоа веројатно ...Прочитај повеќе »

 • Безбедност се електрични скејтборд фирми барајќи од најдобрите прашања?
  Време на мислењето: Март-07-2018

  Во однос на конструкција на скејтборд, можеби ќе треба да размислува за некои аспекти од својот развој. Ако ви се допаѓа идејата на електричен скејтборд, но те сакам вашата моментална подесување, треба да ги разгледаме во EON: основните модуларен електричен мотор. Во брзо интензивна светот како нашата, ...Прочитај повеќе »

 • Купување на добар квалитет и кул Електричен скејтборд
  Време на мислењето: Март-02-2018

  На батеријата целосно наплаќа, околу 2-3 часа, потпирајќи се на тоа колку е исушена. Може да се затвори или отвори својата рака колку што сакате, без да се грижите за тоа паѓа или летаат далеку. Наместо тоа, ниту еден од бројните "со висок квалитет" клетки имал капацитет која беше блиску до номинална критичен капацитет ...Прочитај повеќе »

 • Каде сакате да одите на патување во оваа пролет?
  Време на мислењето: Feb-28-2018

  Пролет иде наскоро, би сакал да оди на едно патување во секое време? Или сакате да се излезе и да се истражуваат различни светови? Дали сакате да се или семејството даде импресивни и совршен одмор? Ако одговорот е Да, ве молиме изберете еден сончев ден да излезе надвор, а потоа ќе се фати неочекувани сценографијата на крајот ...Прочитај повеќе »

 • Најдолгиот пат со електрични скејтборд
  Време на мислењето: Feb-23-2018

  Тоа е присутните до точка каде што е потребно некои сериозни иновации да се издвоите во областа на електрични скејтборд; опции како регенеративно кочење и тркала мотори. Безжичната далечна контрола може да се смета за малку слаб ниво како што е направен од пластични банкнота и таа се чувствува прилично че ...Прочитај повеќе »

 • Еден нов период на Патување-Electric Скејтборди
  Време на мислењето: Feb-06-2018

  Обично, поради големината и тежината на skateboards ги носи е прашање. Нашите Германија-базирани главно вработените веќе долго време се љубопитни за "електро-мобилност", која е голем политички проблем во Германија и навистина во сите земји низ Европа. Ние нудиме премиер-изрез купувач да им помогне на ...Прочитај повеќе »

 • Кои не ви се допаѓа, електричен скутер или Скејтборди
  Време на мислењето: Feb-01-2018

   Многу онлајн продавници имаат почна да нуди само балансирање скутери и hoverboards уште еднаш. Silent Скутер носи разумни цени, одличен квалитет авенија-правни, на Koowheel зелени електрични скутери извоз во Европа. Раката или нозете-управувана кочница ви овозможува да запре скутер веднаш без ...Прочитај повеќе »

 • Најлесниот Електричен скејтборд на земјата
  Време на мислењето: Јан-25-2018

  Ние, исто така обмислени за еден од најдобрите начини да ги задржи се применува тензија во уредот синџирот. Не сите hoverboard но само овие електрични hoverboards кои имаат соодветни сертификати се безбедни за употреба - ова вклучува сите највисоки 10 најдобри hoverboards наведени подолу. сепак тие се де ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Јан-19-2018

  Со високо-технолошки само балансирање техника, двојно цврстина, со изградена во жироскоп и сензор за гравитација, екстремно лесно да се регулира, само да ја смени вашата фигура тежина срцето, вашиот скутер флексибилно ќе се префрли напред, назад, лево, десно, па дури и да 360 диплома во на самото место. Еден од најдобрите пр ...Прочитај повеќе »

 • Единствен Различни Авто балансот скутери
  Време на мислењето: Јан-12-2018

  Манекен треба да се утврди како на квалитетот на моторот. Да, тоа се случува да ве чини многу пари, сепак Гледано во изградба, и чиста квалитетот на изградбата на оваа опасна момче, ти си оставени прашувајќи се дали е или не е трансформатор во бегство. Лесно реч ...Прочитај повеќе »

 • Предупредување за електрични користење и безбедност скејтборд
  Време на мислењето: Јан-10-2018

  In order to reduce any type of risk, we recommend you carefully heed the following warnings. Use KOOWHEEL Electric Longboard sensibly and responsibly. KOOWHEEL Electric Skateboard is a hi-ech transport vehicle, but its incorrect and inappropriate use can cause injuries. Always wear shoes, a hel...Прочитај повеќе »

 • Најпријатните hoverboard балансирање скутери 2018
  Време на мислењето: Јан-04-2018

  Како и на електричен скутер доаѓа во различни бои и тоа е, исто така, е можно да се украсуваат со налепница која е од корист за качулка на гребнатини што се појавува секој толку често. Се разбира, тоа е вид кој може да го забрза вас на дестинација каде што сте со цел во рок од не ...Прочитај повеќе »

 • KOOWHEEL Електрични longboard одржување и управување,
  Време на мислењето: Декември-27-2017

  CLEANING Always close the power port before cleaning. Always disconnect KOOWHEEL Electric Longboard from the charger before cleaning it. Do not use thinners or other solvents to clean since they could damage surfaces. Use a damp cloth to clean plastic parts. Do not wash KOOWHEEL LONGBOARD with ...Прочитај повеќе »

 • Електрични скејтборд ќе биде кул Божиќ подарок во 2018 година?
  Време на мислењето: Декември-22-2017

  Божиќ е наскоро. Која е вашата желба во новата година? Дали сте во потрага за кул и модерен подарок за вашите пријатели или семејството? Можеби сте го претресете некои од најдобрите играчки желба-листи и сите околу големи идеи за подароци, тогаш сè уште не може да дознаете идеален подарок? Ако сте во потрага за сом ...Прочитај повеќе »

 • Видови на сопирање на електрична Скејтборди
  Време на мислењето: Декември-14-2017

  Во секој електричен автомобил, постојат неколку основни видови на braking- динамичен, триење, и регенеративно сопирање. Сите тие користат различни методи на забавување на возилото надолу. Триење сопирање триење сопирачките се ист тип на сопирачките кои се користат на конвенционалните автомобили. Во суштина, триење против компју ...Прочитај повеќе »

 • Која е разликата помеѓу велосипед шлем и скејт шлем?
  Време на мислењето: Декември-11-2017

  А заеднички прашање кое луѓето прашуваат е: "Што е разликата помеѓу велосипед шлем и скејт шлем?" Настрана од очигледна разлика во изгледот, велосипед и скејт шлемови се всушност функционално различни на различни начини, а вие би сакале да бидете сигурни дека ако купување на правото тип на шлем за ри ...Прочитај повеќе »

 • Најдобар Електричен скејтборд ранци за вашиот форум
  Време на мислењето: Декември-06-2017

  Обично не сакате да ги вашите електрични скејтборд долги растојанија со рака, и одборот ранец може да се направи тоа многу полесно да го стори тоа. Со табла ранец, исто така можете да се чувствуваат слободни да го носи вашиот табла да работат за време на дождовната наутро и се уште го вози дома кога тоа е sunnier во вечерните часови. Ти ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Nov-30-2017

  Постојат многу нелиценцирани hoverboards таму се достапни на пазарот, и сакате да се да бидете сигурни дека ќе имаат по еден кој е сигурен да се вози за вас или вашите деца. Овие hoverboards се достапни од сосема различни фирми во различна големина и форма со цел да се исполнат барањата на лицето. На ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Nov-29-2017

  Прочитај повеќе »

 • Електрични Скејтборди може да се промени вашиот патување
  Време на мислењето: Nov-03-2017

  Како животниот стандард на луѓето продолжува да расте, се повеќе и повеќе луѓе претпочитаат да се извршување повеќе модерен и удобен живот. Особено youngers, тие сакаат да истражуваат повеќе нови и возбудливи нешта. Значи, тие имаат повисоки барања за алати за патување на кратки растојанија. Од една страна, тие можат да уживаат разгов ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Oct-27-2017

  Тоа е затоа што овие лични gadgets мобилност не се наменети за долго патување далечина, но се прилично дизајнирани да се направи пократок оддалечени поедноставно и дополнителни ефикасни. Помош за Bluetooth уживање во функција на добра телефони и различни стерео игра единици. Заедно со овие карактеристики, овој лебдиш ...Прочитај повеќе »

 • Зошто Е-скејтборд Значи Sizzling и поздрави од вас.
  Време на мислењето: Oct-19-2017

  Тоа е сосема точно, кога тие се велејќи дека тие се единствени, има ист вид на така познат како IOS во пазарот веќе. Овие рака без електрични скутери или електричен скејтборд може да се земе еден милион локации, тоа не е важно она што ги нарекува. Koowheel најновата верзија електрични ...Прочитај повеќе »

 • Со можност за преклопување Електрични балансирање скутер продуцент од Koowheel
  Време на мислењето: Oct-12-2017

  На Koowheel Е1, на 2 тркала standup Преклопни Авто балансот електричен скутер е веројатно една од најмалите и лесна тежина исправена лични транспортерот автомобили на планетата. Тоа е Koowheel патенти Иновативни кул модерен дизајн, различни типови на светла и специјални фар; Постои LED г ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Oct-05-2017

  Опсегот е еден од основните предвид со оглед на изборот на електричен погон. Авто балансирање скутер за ниска брзина возила, со сите споредливи производи идентични. Развиена од страна на Koowheel, на hoverboard K7 е патентиран како "две тркала, само-балансирање приватни car.R ...Прочитај повеќе »

 • Koowheel 2-ри генерација е-скејтборд првиот коњи
  Време на мислењето: Септември-29-2017

  Здраво ~ Поради Koowheel 2 генерација електрични скејтборд Kooboard е првиот електричен скејтборд во мојот живот, а јас ретко се трошат пари да се купи таква скапа играчка (Во прилог на, купи патека велосипед со "добра причина" ...), па јас бев нестрплив да одат во парк. И бев многу painf ...Прочитај повеќе »

 • За DIY Електричен скејтборд
  Време на мислењето: Септември-22-2017

   Заедно со електричен скејтборд се топли и поздрави од страна на современите млади луѓе, колку што поседува одличен Електрични рамнотежа одбор, тие се со поголема веројатност да се направи некои DIY според нивните сопствени преференции. Јас неодамна дознаете некои кул DIY скејтборд на Инстаграм. Чекор: Со брзо Е-longboard ќе ви помогне ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Септември-19-2017

  Причината за повикување само балансирање скутер како "hoverboard" е дека додека се возела, изгледа како да се лебди голем број на инчи над дното. Не заборавајте да се одржи контакт со земјата. Ова е одлична две тркала само балансирање електричен скутер, кој е подготвен да даде еден начин повеќе ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Септември-12-2017

  Сите прашања се смета, јас може да го поткрепи ова тврдење со брендот Koowheel нови K7 Авто балансот Скутер. На KOOWHEEL K7 hoverboard 8.5inch hoverboard големи тркала off road Авто балансот Скутер е, секако, се смета меѓу еден во секоја од само неколку неколку начини кои доаѓа UL CER ...Прочитај повеќе »

 • Најголемата Холидеј Пат алатката-Kooboard кул живот
  Време на мислењето: Септември-05-2017

  "Е-табла" на располагање моментот на пазарот само имитираат движењата на популарната, измислен одбори. Сега можеме да видиме дека се повеќе и повеќе луѓе се падне во љубов оваа алатка патување. Неодамна, една од Кина првите пет hoverboard бренд компанија се развива 2 производство на електрична longboard ...Прочитај повеќе »

 • Bluetooth Славна Авто балансот скутери
  Време на мислењето: Aug-29-2017

  Иако, една од одлични начини е да се купи од вистински и правилен наводен продавачот да го поништи можноста таквите инциденца. На овој начин нема да изгубите вашиот пристап и не мора да се грижите многу во однос на идване сообраќај. На 2 тркала балансирање Скутер од Powerboard`s батеријата ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Aug-23-2017

  На hoverboard се добредојдени од страна на повеќе млади луѓе, бидејќи тие можат доби неограничен среќни и да ужива на јава hoverboard, но како да изберете безбеден себе балансирање на скутер? Сега дозволете ми да препорача три најбезбедно и најдобар авто балансирање скутер за вас. Првиот е KOOWHEEL бренд Авто Balanc ...Прочитај повеќе »

 • предностите на пазарот и изгледите за KOOWHEEL hoverboard K8
  Време на мислењето: Aug-15-2017

  1. Статусот на развојот на авто балансирање скутер 2. Одржување на пазарот на билансот на автомобил. 3. K8 пазарните предности и перспективите Во последниве години, со надградба на потрошувачката, нова енергија возила - автомобили рамнотежата се сакани од страна на домашни и странски потрошувачи за заштита на околината ...Прочитај повеќе »

123Следна> >> Страница 1/3