Еден нов период на Патување-Electric Скејтборди

Обично, поради големината и тежината на skateboards ги носи е прашање. Нашите Германија-базирани главно вработените веќе долго време се љубопитни за "електро-мобилност", која е голем политички проблем во Германија и навистина во сите земји низ Европа. Ние нудиме премиер-изрез купувач помош како ефикасно да се задржи и работат без разлика дали или не сте модел нов купувач или долг рок еден! Цело време носи шлем, како и друга опрема прифатливи за безбедност (пр Потпирајќи се на вашата локална регулатива, може да мора да се стави на шлем додека се возеше. Треба помош да се изгради електрични скејтборд? KOOWHEEL Drive е mountable електричен погон што се врти било редовно скејтборд во еден електрични скејтборд - во минути. Во однос на опсег, тоа оди без велејќи дека поголем опсег, повисок, бидејќи може да им биде дозволено да качулка спектакуларен растојанија, без потреба да ја наполните повторно на секои 10 минути. Не е важно во случај да се во потрага по нова финансиска начинот на превоз или само треба пријатно, на Koowheel брод, ќе ви обезбеди највисок квалитет на лизгање.

20171201145124

Koowheel одлични резултати Cruiser доби тука како изненадување, вреди да се размислува за, што е намалување од многу други електрични Скејтборди. На Koowheel се ракува со користење на рачни далечински управувач што дополнително може да се пофали на моторни know-how дека е brushless. Како замена, тоа обезбедува мајчин владите на власт за да се утврди дали или не да им овозможи на експертиза во нивните одредена личност градови. Koowheel дизајни премиер квалитет и перформанси прекумерна електрични Скејтборди за градски превоз и спортски активности фанови. Koowheel овозможува на електрични скејтбордсо незамислива вредност и конкурентна гаранција по пристапни цени. Јас сум страстни за вредноста на ризик - во еден свет кој често сака ние не. Ова ви овозможува да се следи степенот на батеријата, така што не ви се најдете со бескорисни скејтборд импулсивно. Важен компоненти на скејтборд електрична опрема се батерии за напојување на motored скејтборд, контролорот за забрзување и кочење, главната монтажа одбор и полнач за полнење на батеријата.

две важни видови на моторот да се размислува тука може да биде во тркалото центар мотори или ремен турка оние. Нашите електрични скејтборд колекции ќе ви помогне да се направи овој процес полесно. Типично, постојат електрични skateboards и on-улица електрични Скејтборди. Со оглед на тоа беше една меѓу најжешките и најгледана моите мислења, многу луѓе ми кажаа во повратни информации дека имало некои навистина убаво одбори недостасува. Сепак, по развојот на skateboards бензин погон, имало добар неколку причини кои доведоа до овие моторизирани одбори да се забрани како: бучавата што се создава од страна на пребарувачите и бензински мотори кои се создавање на загадувањето.

Извршување на откривање на многу најдобрите електрични скејтборд продолжува, подготвени да дознаете? KOOWHEEL Скејтборди меша длабочината на прекумерна спортски активности со класичен возбудувања на скејтбордингот да брод еден од најдобрите искуства на енергија интернат на располагање! Токму сега го носам, според мое мислење, на 10 најголеми Скејтборди за секојдневна употреба. Топ-of-the-линија разгледа производители за 2018 година е Koowheel. Тој нуди нормална брзина 30 км / ч, максимална брзина 45km / h, оди побрзо, а вие може да ги покрие околу 20 до 25 километри со едно полнење на батеријата. Сегашната батеријата е 20pcs18650 Висока стапка на литиумски ќелии.

 


Време на мислењето: Feb-06-2018