За DIY Електричен скејтборд

Модерен d3m електрични скејтборд longboard

 Заедно со електрични скејтборд се топли и поздрави од страна на современите млади луѓе, колку што поседува одличен Електрични биланс одбор , тие се со поголема веројатност да се направи некои DIY според нивните сопствени преференции. Јас неодамна дознаете некои кул DIY скејтборд на Инстаграм.

Чекор: Со брзо Е-longboard ќе ви помогнат да успее во својата дестинација во времето. нормална брзина од 30 километри на час, максималната брзина може да биде пристигнаа 45 километри на час, оди побрзо. Уште една проценка е алатка која на електрични скејтборд ќе се исполнат сите секојдневно се менуваат, како што се краток патување, одите на шопинг и така натаму.

Во продолжение се дадени купувачот покажува Koowheel на електрични longboard скејтборд D3M дека ние избрани на Инстаграм. Кои Еден Дали ви се допаѓа? Тие се кул и фантастично. Koowheel е многу модерен електрични скејтборд што се одржување на огромна база на следбеници кои се воодушевени од неговата ефикасност. Зошто е толку топла? Тоа е двоен Brushless Hub-мотори, 7-слој на CanadianMaple дрво + стаклени влакна (по желба), земјата на клиренсот е 85mm (3.35inch), погоден за сите патишта во градот. Покрај тоа, заменливи батерии, 2 парчиња батерии може да трае 60 километри, оди подолго. Па моравме високи очекувања и го поттикна кога конечно пристигна.

DIY на Koowhee ebloard

Кога ќе ги видите овие креативни DIY, Дали имате повеќе уникатна идеја во твојот ум? Многу идеи се создадени од луѓе, може да се покаже вашиот уникатен идеи колку што е можно, а потоа молам да ги споделите со нас од таг Koowheel на вашиот Инстаграм. Koowheel официјална веб страница и Фејсбук ќе ги споделите вашите искуства KOOWHEEL.

 @ smieth1

Тие не можеа да го патувањето, но научиле во кратко време. Овие работи се вкупно потсмев да се доживее круг на. Земете го со вас на јавниот превоз и да го вози на вашиот начин на живеење. Неодамна, Koowheel развиени 2-ри генерација Електричен скејтборд Kooboard со заменливи тркала. Preorder сега може да се прифати. Можеби ќе прашате дека она што е ново на 2 -ри генерација? Дозволете ми да ви кажам со подолу.

Koowheel 2 производство на електрична longboard Kooboard

1. Нови плоча

2. Нови далечински

3. Нови мотори / ТРКАЛА

97mm мотори / тркала

Нови 350W x 2 Мотори со заменливи СТП тркала

Уникатен дизајн ќе ви помогне мотори ладење maximumly

4. освежено на батеријата

Нови конектори на батеријата избегне поврзување прашање

Нова програма ќе ги штити батеријата од повеќе обвинети од страна на регенеративно кочење. Потоа Kooboard ќе се прекрши полека и запре. Нов ONYX палуба и Стисок касета, и повеќе ...


Време на мислењето: Септември-22-2017