Електрични Скејтборди може да се промени вашиот патување

Како животниот стандард на луѓето продолжува да расте, се повеќе и повеќе луѓе претпочитаат да се извршување повеќе модерен и удобен живот. Особено youngers, тие сакаат да истражуваат повеќе нови и возбудливи нешта. Значи, тие имаат повисоки барања за алати за патување на кратки растојанија. Од една страна, тие можат да уживаат погодности кои животот ги донесе, Од друга страна, пак, може да предизвика забава на живот и да се зајакне довербата.

护具 -3

Неодамна, една од многу кул алатка за кратки растојанија патување беше пречекан од страна на домашни и странски пријатели. Тоа беше развиена од страна на Koowheel технологија. Тоа е втората генерација на Електричен скејтборд Kooboard во Кина. Сега да ги разгледаме зошто тоа е толку заинтересирани од оние кои се помлади луѓе и она што е карактеристиките?

  1. Висока моќност brushless DC мотор, 97mm мотори / тркала, Њу 350W x 2 Мотори со заменливи СТП тркала;
  2. Паметни чип за да се избегне ненадејно забрзување или нагло сопирање, безбедна;
  3. Заменливи батерии, 2 парчиња батерии може да трае 60 километри, оди подолго;
  4. Нормална брзина 30 км / ч, максимална брзина 45km / h, оди побрзо;
  5. Следење во реално време температурата на моторот, заштита на мотори интелигентно;
  6. Безжичен далечински структура, Неспокојот Забрзување и сопирање
  7. UL2272 и ASTM сертификати.

Време на мислењето: Nov-03-2017