Најголемата Холидеј Пат алатката-Kooboard кул живот

Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала

На " Е-board " во моментов се достапни на пазарот само имитираат движењата на популарни,

измислен одбори. Сега можеме да видиме дека се повеќе и повеќе луѓе се падне во љубов оваа алатка патување.

Неодамна, една од Кина првите пет hoverboard бренд компанија се развива 2 -ри генерација електрични longboard Koowboard кои толку поздрави од страна на луѓето.

На Електричен скејтбордспектар на далечина е 15 милји. Сега пред-цел да бидат прифатени.

Она што е посебно?

1. Нови плоча

Можеби најстабилните плоча за електрични скејтборд

Нов DC полнач порта, лесно и пријателски

Нови станови солидна PCB да не се скрши

Лесно линк / пауза жици помеѓу PCB & Мотори

Нов дизајн Втората генерација електрични скејтборд Kooboard

2. Нови далечински

Ергономски дизајн, одлична мека на допир

Нов PCB, нема проблем исклучување

Мазна Забрзување и сопирање

Светла и вибрации за да ги потсети на електрична енергија и поврзување

Koowheel Нов 2 генерација електрични скејтборд Kooboard со заменливи тркала

3. Нови мотори / ТРКАЛА

97mm мотори / тркала

Нови 350W x 2 Мотори со заменливи СТП тркала

Уникатен дизајн ќе ви помогне мотори ладење maximumly

Максимална брзина 42km / h

4. освежено на батеријата

Нови конектори на батеријата избегне поврзување прашање

Нова програма ќе ги штити батеријата од повеќе обвинети од страна на регенеративно кочење. Потоа Kooboard ќе се прекрши полека и запре. Нов ONYX палуба и Стисок касета, и повеќе ...

Како Лебдиш одбори расте да биде сосема нов начин на транспорт. Добар биланс на скутер е техника сцената-of-the-уметнички дела на транспорт донесување принцип aeropsapce управување агол, нејасни софтвер алгоритам и жироскоп систем за да се остане во чекор со проучувањето цврстина напред и назад. Дали некои истражувања пред да го купат вашиот скутер, бидејќи оној кој одговара на друго лице, можеби и не се погодни за вас. Кол производство започна во Кина во 2014 година и почетокот на единици се лесно да се фати камин поради прегревање на батеријата, која резултираше со производот се сеќава дека во 2016 година кога една или повеќе од овие листови се скршени, дали како резултат на батеријата или не се обременети или се припишува на влијание, батеријата ќе се запалат како резултат на масивна струја која нагло тече со помош на ќе се зголеми температурата веднаш. Откријте од екстра за Koowheel , се чувствуваат слободни да ја посетите www.koowheel.com 


Време на мислењето: Септември-05-2017