Koowheel 2-ри генерација е-скејтборд првиот коњи

IMG_20170809_085727_HDR

Здраво ~ Поради Koowheel 2 -ри  генерација  електрични скејтборд  Kooboard е првиот електричен скејтборд во мојот живот, а јас ретко се трошат пари да се купи таква скапа играчка (Во прилог на, купи патека велосипед со "добра причина" ...), па јас бев желни да одат во парк. И јас бев многу болно да заврши тестот километражата опсег, подоцна ми објасни зошто е болно.

Пред да ја прочитате приказната, прво ги споделат податоци на скејтборд за референца.

Вкупниот товар на  koowheel електрични скејтборд  е 61.9KG со телесна тежина 58.5KG + 1.6KG уред за заштита тело + ултра-лесна маратонки 0.2KG + 960ml вода + 1кг клучеви мобилен телефон и остатоци 0.6KG.

Screenshot_20170925-004622

Првата посета

Вчера попладне Времето беше многу жешко, сакаше да земе од скејтборд да Риверсајд парк, туку затоа што времето на семејна вечера премногу блиску, мораше да оди во близина на насипот да го испробаш. Во самракот, паркот има премногу луѓе, па забрзување и забавување се многу чести, околу 5:30 часот, бев потсети на моето семејство, овој пат ја 55 минути.

02

По вечерата, не се откажат од надежта да одам повторно.

И откако бил на вечера со моето семејство и се врати во Риверсајд парк во 9 часот, овој пат на педалата само со спорадични тркачи, па играат на педалот за гас за некое време, повеќе лежерно начин да уживаат во, овој пат јава два и пол часа .

03

Вечерта, се лизна 10.68KM.

04

Девет часот навечер, се лизга 28.76KM повторно.

05

Наклон мала промена на просечна надморска височина од 26 метри.

Горенаведените податоци се снимени од страна на апликацијата "Гео Тракер", сателитско позиционирање на прецизна режим. лента на велосипед околу 2,3 километри, со речиси сите асфалтирање, на само 50 метри е многу трнлив со плочки (две места од вкупно 50 метри). Јас би потрошила околу 3 часа и 14 минути (скоро сите стои на скејтбордингот ~ _ ~ "), тоа навистина е прилично болно искуство.

Овој пат јас ridded 39,44 km со целосно наполнета батерија ~ Можете не се види тоа во ред, на една батерија, неколку пат кога сакав да се откаже да си оди дома, а потоа тест повторно уште еден ден, ова е навистина ненормално живот ... ... ... ... (а кога снема батерија, раката допре батеријата испадна да биде ладна, моторот само микро-температура, навистина добра ~), мислам дека ако јас не запре и да си одат, километражата треба да биде повисока, ако некој поседуваат овој форум, тогаш може да се обидете. Тоа треба да биде подолг отколку што стојат на  скејтборд .

Во текот на целата обработка, имав многу промени во брзината и сопирачката (мојот забрзување и забавување и опсег на брзина погледнете во сликата погоре), па претпоставувам дека тоа треба да биде 20 километри километражата спектар на граница (според искуството, производителите обично со брзина на желка плус постојана брзина да се измери од убава податоци, така што не може да се верува). Но, исто така, бидејќи на оваа идеја, па морав некои скрупули (јас бев мислам дека одеднаш ќе се исклучи, треба да се одржи 7.8 кг  електрични скејтборд назад до дома).

И поради тоа погрешна идеја, па јас ridded до 12 часот, на електрична енергија е навистина троши надвор. (Кој знае на податоци ќе бидат напишани толку конзервативни ...... .. Јас навистина изгубени), а тоа е 20 километри побрзо отколку што се проценува брзината 20 км. (оваа приказна ни кажува, да се потсетиме на значењето на светлата моќта екранот, пред да играат на  електрични скејтборд,  и не се претпостави дека секој производител мора да биде незгодно ").

Четири круга од нив беше седнат на скејтборд (игра како картинг кога у се уморни, тоа е навистина голема)

06

Во девет часот на ограничувањето на брзината од околу 26.8KM.

На кратко, по овој тест, може да се потврди следново:

Километражата на електрични скејтборд е многу добра, производители обезбеди податоците се премногу конзервативни.

Мотор и батерија квалитетот е добар, мазна коњи речиси и да нема superheat.

На тркалцето ќе шокира нога на тули патот.

Ако има 12mm чакал под тркалата, тркалата ќе скокне.

Ако има 5mm чакал, не влијае на контрола.

Сопирачките се остри и чувствителни, немојте да се притисни премногу тешко, и се во фокусот се префрли однапред.

забрзување перформанси е исто така добар, треба да биде повозбудливо по отклучувањето.

Таа има добра приспособливост на груба патот, флексибилноста на одборот само да се направи тркала ставено.

Горенаведените километражата и брзина тест се врши без отклучување, и јас ќе се отклучи за да ја видите вистинската брзина на одборот следниот пат.

 


Време на мислењето: Септември-29-2017