Најдолгиот пат со електрични скејтборд

Тоа е присутните до точка каде што е потребно некои сериозни иновации да се издвоите во областа на електрични скејтборд; опции како регенеративно кочење и тркала мотори. Безжичната далечна контрола може да се смета за малку слаб ниво како што е направен од пластични банкнота и таа се чувствува прилично евтини. Обично, јавачот на електричен скејтборд е да им наплаќаат на табла и тоа е за да се започне со работа на автопат заедно со далечинско управување што го контролира и регулира темпо. Да се ​​забави ќе им помогнам на активирањето напред на рачни далечни. Во такви услови, единственото нешто што треба да се заврши е да се оди на позиција која е ползиме надолу и спречува вас од добивање на штета дури и треба да падне. Она што ја прави јава на него уште полуда и екстра забавно е вистина дека тоа може да оди по нагорнина и надолнина без проблем, па ќе бидат во можност да патување со него каде што сакате. На високото на КВ, толку побрзоелектрични скејтбордќе се вози. Тркалата на овој електричен скејтборд се направени од гума која може да се користи на било кој тип на терен.

Најдолгиот пат Со Koowheel Електричен скејтборд

И поголем спектар на електрични Скејтборди се фалат со своите темпо (некои од нив ќе направи убаво повеќе од 20 милји на час), брзо забрзување, голем број на начини на коњи, и набитост кога се ставаат од страна на нивниот целосен чекори или преземени надвор од улица. Значи, ако сте барајќи човек кој само се населува за најлесно, а потоа KOOWHEEL електрични Скејтборди ќе ги задоволат вашите барања. Значи, останувајќи на ставот дека во умот, ќе беше генерално возбуден за да види кога Koowheel електрични скејтборд втората генерација Kooboard потврди до таму. Првиот електричен скејтборд да се имплементираат многу функции за заштита на безбедноста на возачот.

Всушност, на сопирачката е регенеративен систем кој чини батеријата. Ние сме електрични скејтбордвидливо. За десетици милиони на пешаците, скејтборд е забавно и логична опција за напречни долги растојанија брзо и да се далеку од фрустрациите на gridlocked сообраќај или пренатрупани и неефикасна јавен превоз. Но, постои еден аспект за секој надолна линија, а тоа е токму случајот во право тука. По трошење во близина на 200 часа истражување на најефикасен брендови и модели на пазарот, ние купи првите 10 одбори на пазарот во овој момент и да ги испита аспект на по-страна да се бара надвор од кој е-скејтборд навистина насоки сите од нив! Ако сакате да се најде добра, Кина е на место да се погледне. Со оглед на програмирање е во место за да се ограничи качување на штетни стрмнини, на возачот мора да се разбере на способноста на овој форум може да обезбеди мора да се почитуваат за заштита употреба. Сепак, тоа е за сите на време многу добар план за да се потврди мајчин упатства и прописи за јава одбор ако патување со него и да им овозможи доволно време за дополнителни безбедносни ако сакате патување заедно со вашата Е-скејтборд. Потребно е само четириесет и пет минути да се чини на табла со полнач за акумулатори.


Време на мислењето: Feb-23-2018