Безбедност се електрични скејтборд фирми барајќи од најдобрите прашања?

Во однос на конструкција на скејтборд, можеби ќе треба да размислува за некои аспекти од својот развој. Ако ви се допаѓа идејата на електрични скејтборд, Но те сакам вашата моментална подесување, треба да ги разгледаме во EON: основните модуларен електричен мотор. Во брзо интензивна светот како нашата, темпото и ефикасноста цените Важно елементи во поглед на транспорт. Тоа е тоа. Но, како и на автомобилот, брзина и се разликуваат дополнително се важни, затоа што не може да го запре на половина пат и се наплаќаат до во средината на патот. Покрај тоа, ако падне на дното, се тркалаат, додека не престане да ги задржи подалеку од лизгање. Тоа е насочена нагоре со рачни далечни која ви овозможува да го почне, го спречи тоа и менување на брзина, и тоа има два начини за да се приспособат на нови или квалификувани клиенти. Тоа е лесно да се види зошто овие аспекти значително да влијае на способност и перформанси. Тоа е одличен придружник за off-road авантури, но тоа е премногу clunky незгодно за секојдневна употреба.

Истражуваме светот со е скејтборд

Па што е толку голема за неколку електрични скејтборд? Вие исто така може да се открие на далечинско управување, заедно со вашиот скејтборд работи од страна на електрична енергија. На внатрешните беше малку на тешката страна, но очигледно формирана далечната тоа беше всушност прилично Сит да се одржи, за суштина во најголем дел. По трошење во близина на 200 часа истражување на совршен брендови и модели на пазарот, ние купи првите 10 табли достапни на пазарот во овој момент и да ги тестираат аспект на по-страна за да дознаете кој е-скејтборд всушност владее сите од нив! Ние го направивме многу проценки електрични скејтборд да дознаете кој одбори се многу најдобрите електрични Скејтборди . Електричен скејтборд разликува од типичен скејтборд по тоа што имаат моторизирани состојка која го прави користењето на скејтборд целина подлец на прилично многу поедноставно за нов возач и обезбедува вистински удар за искусен возач. Вредност - Како основно правило на палецот, со електричен скирол ќе го добиете она што го плаќаат.

Позитивно. Всушност, електрични Скејтборди се еден од најдобрите алтернативни опции за последната милја транспорт. Koowheel know-how фирма претстави историјата на четири тркала Електрични скејтборд со близнаци мотор, што се користи за кратко растојание шетање и така натаму. Во историјата на нормална брзина од 30 км / ч, батеријата може да биде околу 20 до 25 км. Ќе бидете во можност да го прочитате целиот Dynacraft електрични скејтборд преглед тука. Без разлика дали сте кои сакаат да ги собереш нова забава или само изгледаат кул прелистување на тротоарот, најкул електрични Скејтборди сме тука за вас да се провери. Да резимираме - за да можете брз, сигурен и пред се исклучително удобен електрични скејтборд, тогаш kooboard генерација koowheel 2 е она што сте во потрага по! Суштинска карактеристика дека моделот ќе купите не смее да икономисвам на е избор на режими на претходно утврдени коњи. Овие превозни средства се преносливи и се напојува со струја од батерија што и двете може да се користи како главен вид на превоз или може да се искористи за да се добие во и од јавниот превоз. Ова со полно longboard користи литиум-јонска батерија да достави дополнително zip за вашиот longboarding пријатно, удирајќи со брзина до 26 километри на час (42kph) на постојан употреба.

Овие електрични Скејтборди се едноставни да чини и употреба. Примарната електрични Скејтборди првично биле наменети да се доживее на иста површина како што се велосипеди и автомобили. Постојат толку многу електрична Скејтборди надвор достапни на пазарот во моментов, тоа е прилично проблематично да се провери на одборот да се качат дури и на тесни димензија како што само на темпото и да се разликуваат. Електрични Скејтборди снабдување огромни предности на живот за велосипедисти и може да флип секој ден патување во возбудлива искуство. Во суштина повеќето развој во технологијата има подготвено овие електрични Скејтборди. Шест милји може да биде доволно опсег за рано adopters и навивачите, или лица со релативно кратки релации. Јас сум подготвена за компромис за да има многу помалку брзина и опсег за нешто што е всушност пренослив.


Време на мислењето: Март-07-2018