предностите на пазарот и изгледите за KOOWHEEL hoverboard K8

1. Статусот на развојот на авто балансирање скутер

2. Одржување на пазарот на билансот на автомобил.

3. K8 пазарните предности и перспективите

Во последниве години, со надградба на потрошувачката, нова енергија возила - автомобили рамнотежата се сакани од страна на домашни и странски потрошувачи за нејзината заштита на животната средина, економски и практични функции, корисниците ќе имаат корист од надградба на транспорт на побарувачката, во странство на пазарот е голем, изгледите за развој се очекува. Од глобалната нов енергетската индустрија возило, балансиран автомобил, паметни автомобил ќе стане мејнстрим на идниот развој. Кина е земја со најголем производството и извозот на електричен скутер само балансирање во светот, сметководство за 90% од скутер индустрија општа рамнотежа. Сепак, се должи на недостаток на релевантни домашни прописи и стандарди, електричен скутер производителотдизајн на производи и процесот на производство, без стандард насоки, недостаток на супервизија, што резултира во квалитетот на производот не е загарантирана, на пазарот како кластери, на copycat, на пазарот е преплавен со лажни и евтини производи, потрошувачите не можат да се идентификуваат на квалитетот на производот. Легитимните права и интереси не се загарантирани, безбедносни ризици на производот имаат комплетна појава во претходната година, донесе огромни загуби на потрошувачите, и сериозно попречени извозот на електричен скутер е рамнотежа.

 

Опстанок на најсилните, добар квалитет на одржување на здрав развој на билансот на автомобил

Потребите на индустријата компании, кои произведуваат квалитетни производи, и корисниците треба бизниси што може да обезбеди безбедност. За билансот на автомобилската индустрија се уште се соочува со тешкотии, претпријатијата треба да се решат прашања за индустријата, само-рефлексија и бараат промена и чекор напред, на квалитетот на производот, како прво, се редефинира правилата на индустријата, како и заеднички да се создаде поволна средина за конкуренција на пазарот во индустријата под строги безбедносни стандарди. Со оглед на најжешките 6,5 инчен конвенционалните скутер само балансирање се продаваат на рамнотежа автомобил на пазарот. Од една страна, на скалата на индустријата се шири брзо, но од друга страна тоа е збунет конкуренција. "Една личност во текот на студијата изразува на новинар. Поради недостаток на стандарди, некои електрични рамнотежа скутер производители користат инфериорни компоненти, две собранието и други начини да се намалат трошоците, тоа не е претерување да се каже, овој маѓепсан конкуренција може да се направи на целата индустрија брзо се врати на нула, оваа сто милијарди јуани , големината на пазарот на билансот на автомобилската индустрија, исто така, ќе се соочи со поголем ризик.

Патент Koowheel 6.5inch hoveboard само балансирање скутер K8

Како да се елиминира штетници на овие индустрии и одржување на здравјето и добар баланс автомобилската индустрија, нашите KOOWHEEL технологија од само во собата до сега е да се почитуваат за квалитет и безбедност прво, за да се постигне нулта несреќи, за да се обезбеди безбедност за безбедноста на потрошувачите. Како да се конкуренција со 6,5 инчен инфериорни hoverboar на пазарот, на преживување на најсилните девет триење ние веќе не се надеваат на конвенционалните 6,5 инчен модели, но изборот на оптимизација и иновации, да им даде на корисниците нов дизајн 6,5 инчен K8 електрични рамнотежа скутер  да ги задоволи побарувачката на пазарот ќе има висока цена за замена на конвенционалните 6,5 инчен Немаше паралелно во историјата.

K8 предностите на пазарот и перспективите

7

1. приватни модел производи.

Дизајниран од страна на Италија Милан, кул и уникатен изглед, посебна структура принцип, е фаворизирана од страна на европските и американските потрошувачи. Скрши стариот изглед и се скрши бариерите на патент

2. PCB Taotao двоен систем

Усвоен двоен систем матичната плоча од Taotao наука и технологија на компанијата. Во споредба со пазарот на евтини бренд-име единствен систем матичната плоча, Taotao има подобра стабилност на двоен систем, е погодна за заштита на личните безбедноста на корисниците.

Taotao Техника: 1, компјутер, главно, табла, со, 2 парчиња, жироскопи.

43. Моторс

Прва класа квалитет на мотор во Хонг Хонг моторс има предности на гаранција за квалитет, мазна коњи и без бучава.

4. батерии

Вид на батерија пакет, подолг живот. Koowheel K8 користи 14 заштеда на енергија јадро 24V домашниот батерија со батерија пакети, подолг живот и заштита од пожар, е тестиран, работи далеку од пазарот колеги 36V рамнотежа скутер, голема моќ!

Батеријата е направен од огноотпорни материјали, и тоа е побезбеден од мека пакет се користи од страна на колегите

5. јажиња Рака

Со еден вид кука преносни јаже, тоа може да се истовари, прекрасен и лесен, и може да биде во сопственост, во споредба со конвенционалните 6,5 инчен избалансиран возило. Тоа е полесно да се носат без чантата

6. цена предност


Време на мислењето: Aug-15-2017