Мора да знаете овие работи пред купување на е-Скејтборди

Кое прашање треба да се смета? Се разбира неговата безбедност. Така, ние Koowheel  електрични Скејтборди снабдувач имаат добиено CE, RoHS, FCC UN38.3 сертификати. Исто како и во автомобил или велосипед, овие електрични Скејтборди дополнително треба да биде убаво одржувани со намера да се кандидира неспокојот. Ако тоа веројатно не изгледа како секој на електрична Скејтборди дека сте виделе до сега. Истата идеја сега, исто така, се однесува дури и на прашањата како skateboards, скејтери дозволува да се направи некои работи што не може на еден нормален одбор, како возење тешка. Од сега и јас сум сигурен дека сте претпоставам дека оваа специфична скејтборд има мал мотор во него. Батерии, сепак, се чини дека, сепак, да биде ограничувачки фактор за поголемиот дел од модерен електрични скејтборддизајни. Пред тоа, корисниците кои открија дека нивните електрични скејтборд ќе биде против законот за патување на улица откажаа нарачување однапред. Рото-бенд скејтборд снабдувач ( Koowheel бренд) тврди дека е најлесниот, најбрзо и најмногу се чувствувате електрични скејтборд на планетата. Тука, ние ќе ви овозможи со некои предлози за тоа како да се направи употребата на електрични Скејтборди безбедно.

Јава е одборот на работа

Има некои навистина кул електричен скирол на пазарот и неколку од нив се доста вешто развиени. Постојат Скејтборди. Опсег - Ако турнеи на работа или на факултет се само десет минути, тогаш не треба да има било каков проблем со тоа, бидејќи повеќето Скејтборди може да ги покрие тоа на една цена. Врз основа од страна на две лизгачката пријатели кои се определени за снабдување на најдобрите електрични скејтборд на оваа планета, Koowheel одбори се лидери во секторот на електрична Скејтборди. Овој одбор го прави неверојатно правилно на теренот на оф-автопат, ракување со прашања кои различни одбори не може дури и да сонуваат со леснотија. Нормално еден поголем пад kv моторот е доволно, тоа беше во мојот случај и поднебја ридови многу правилно и е поевтин избор. Што треба да се разгледа порано од продавниците за еден? тоа е најбрзиот електричен скејтборд , исто така е исклучително нежна. Како тоа може да е толку лесна? Таа можеби може да достигне брзина и до 30 км / ч и заедно со заменливи батерии, 2 парчиња батерии може да трае 60 километри, оди подолго.

Што е ефикасен начин да се одреди еден од најдобрите електрични скејтборд за велосипедисти, деца и возрасни? Друга спецификации што ви кажува овој електричен скејтборд е наменета за возрасни е номинална излезна енергија на моторот. Тоа е електронски скејтборд што е предвидено со електричен мотор кој се користи од страна на далечински управувач. На далечинскиот управувач е многу лесен за употреба, но тоа е лесно да се работат. Лесен-за-користење далечни управување дозволува лесно забрзување - па дури и значи дека може да се префрли на назад на владата!


Време на мислењето: Март-09-2018