Вие треба да знаете пред продавниците за hoverboard

Со високо-технолошки само балансирање техника, двојно цврстина, со изградена во жироскоп и сензор за гравитација, екстремно лесно да се регулира, само да ја смени вашата фигура тежина срцето, вашиот скутер флексибилно ќе се префрли напред, назад, лево, десно, па дури и да 360 диплома во на самото место. Еден од најдобрите карактеристика на овој скутер е да го поврзете со Bluetooth преку мобилна апликација. Ако тоа е случај, треба да ја одбрале најмногу ефикасен производ кој никогаш нема да дојде да ве разочараме на оваа тема на своите настапи. Сега, вие не мора да се грижите во врска со батеријата. Koowheel hoverboard батеријата се многу издржливи, како што К3 само балансирање скутер, типот на батеријата е 18650 висока ефикасност батерија клетки, просечната живот беше 1500 циклуси.

Јас не се жалам шопинг за Powerboard од Авто балансот 2 тркала Електричен скутер дури штом и јас сум возбуден за да го поддржат. На Авто балансот Скутер К3 со само-одржливост одбор со KOOWHEEL има цела многу енергија да скокаат над било 18-degeee патека таму, и тоа ќе ви овозможи да стигнат до нови височини веднаш. Возење беше пријатно, иако јас се чувствував како диско коњи и да видиме овој уште еден како детска играчка од техника на транспорт. Екстра ќе се потпреме наназад или нанапред, горниот брзината на машината.

1

Тоа е добра одлучи за корисници од сите возрасти. Тоа не може да биде како ефикасно-текст како 2 авто-балансирање скутери погоре сепак, не се измамени, тоа е само доста добра. Koowheel К3 две тркала само-балансирање електричен скутер е испаднат да биде неопходна алатка да се направи медицински група се движи побрзо со доволен број и енергија. Значи она што го прави Koowheel Електричен скутер толку посебно? Со сите свои карактеристики кои ние разговаравме за тоа и нејзината цена, тоа е сигурно "одат соодветна сега и да ја искористи" скутер. Ова може да биде една работа што ќе се прашуваат сега дека Божиќ и одмори поминаа. Powerboard од hoverboard е крајната само-балансирање скутер што може да биде финансиски средства пријателски нешто што доаѓа со најдобрите опции да го имаат последниот збор искуството на возење со него. Сепак, со следните совет, изборот на најдобар еден мора да биде прошетка во паркот ..

Нашите рамнотежа електричен скутер само користи жироскоп за интелигентно контрола на стабилност. Насочена нагоре со близнак мотор енергија, новиот Koowheel електричен скутер се смета за еден од најдобрите сите теренски "hoverboards" на пазарот постигнување на брзина максимум од 8MPH и 20 степени тешка. Segway е singlehandedly одговорен за популаризирање на идејата на две тркала, само-балансот, батерија-придвижуван електрични автомобили.


Време на мислењето: Јан-19-2018