вести индустрија

 • На "половина пат" - само-балансирање Скутер ве однесе до тоа
  Време: 2018/04/20

  Ова Koowheel Електрични авто балансирање скутер е1 е светлина, но енергичен, патент Иновативни модерен кул дизајн, LED екран целосно се покаже на батеријата и брзина, супер апсорпција на удар со 8inch гумени пневматски гуми. Покрај тоа, здипли и носат лесно. Сепак, тоа може да обезбеди идентификување ...Прочитај повеќе »

 • Зошто сакате Две тркала Авто балансот Електричен скутер
  Време: 2018/03/21

  Имаше некои модата, кој имаше проблеми со системот за батерија и внатрешна одбор добивање отпуштен. Одборот исто така е насочена нагоре со одзив вирус сензори за да го следат каде и да се префрлат на тежината на. Кога се качи на Swagtron, 1 чекор нога во време од позади. Ако се случи да се потпреме врз ...Прочитај повеќе »

 • Електрични Скејтборди би можеле да направат Рајдери Летање
  Време: 2018/03/15

  Кога примарниот модели се појави достапни на пазарот, тие биле само треба да се користи како мајчин јазик транспорт, да се биде одлично за кога ќе сакаше да оди во куќата на еден пријател, во средно училиште, или некои други патување. Овој брз електричен скејтборд доаѓа со задни диск сопирачки, масивни pneumati ...Прочитај повеќе »

 • Мора да знаете овие работи пред купување на е-Скејтборди
  Време: 2018/03/09

  Кое прашање треба да се смета? Се разбира неговата безбедност. Така, ние Koowheel електрични Скејтборди снабдувач имаат добиено CE, RoHS, FCC UN38.3 сертификати. Исто како и во автомобил или велосипед, овие електрични Скејтборди дополнително треба да биде убаво одржувани со намера да се кандидира неспокојот. Ако тоа веројатно ...Прочитај повеќе »

 • Безбедност се електрични скејтборд фирми барајќи од најдобрите прашања?
  Време: 2018/03/07

  Во однос на конструкција на скејтборд, можеби ќе треба да размислува за некои аспекти од својот развој. Ако ви се допаѓа идејата на електричен скејтборд, но те сакам вашата моментална подесување, треба да ги разгледаме во EON: основните модуларен електричен мотор. Во брзо интензивна светот како нашата, ...Прочитај повеќе »

 • Купување на добар квалитет и кул Електричен скејтборд
  Време: 2018/03/02

  На батеријата целосно наплаќа, околу 2-3 часа, потпирајќи се на тоа колку е исушена. Може да се затвори или отвори својата рака колку што сакате, без да се грижите за тоа паѓа или летаат далеку. Наместо тоа, ниту еден од бројните "со висок квалитет" клетки имал капацитет која беше блиску до номинална критичен капацитет ...Прочитај повеќе »

 • Каде сакате да одите на патување во оваа пролет?
  Време: 2018/02/28

  Пролет иде наскоро, би сакал да оди на едно патување во секое време? Или сакате да се излезе и да се истражуваат различни светови? Дали сакате да се или семејството даде импресивни и совршен одмор? Ако одговорот е Да, ве молиме изберете еден сончев ден да излезе надвор, а потоа ќе се фати неочекувани сценографијата на крајот ...Прочитај повеќе »

 • Најдолгиот пат со електрични скејтборд
  Време: 2018/02/23

  Тоа е присутните до точка каде што е потребно некои сериозни иновации да се издвоите во областа на електрични скејтборд; опции како регенеративно кочење и тркала мотори. Безжичната далечна контрола може да се смета за малку слаб ниво како што е направен од пластични банкнота и таа се чувствува прилично че ...Прочитај повеќе »

 • Еден нов период на Патување-Electric Скејтборди
  Време: 2018/02/06

  Обично, поради големината и тежината на skateboards ги носи е прашање. Нашите Германија-базирани главно вработените веќе долго време се љубопитни за "електро-мобилност", која е голем политички проблем во Германија и навистина во сите земји низ Европа. Ние нудиме премиер-изрез купувач да им помогне на ...Прочитај повеќе »

 • Најлесниот Електричен скејтборд на земјата
  Време: 2018/01/25

  Ние, исто така обмислени за еден од најдобрите начини да ги задржи се применува тензија во уредот синџирот. Не сите hoverboard но само овие електрични hoverboards кои имаат соодветни сертификати се безбедни за употреба - ова вклучува сите највисоки 10 најдобри hoverboards наведени подолу. сепак тие се де ...Прочитај повеќе »

 • Време: 2018/01/19

  Со високо-технолошки само балансирање техника, двојно цврстина, со изградена во жироскоп и сензор за гравитација, екстремно лесно да се регулира, само да ја смени вашата фигура тежина срцето, вашиот скутер флексибилно ќе се префрли напред, назад, лево, десно, па дури и да 360 диплома во на самото место. Еден од најдобрите пр ...Прочитај повеќе »

 • Единствен Различни Авто балансот скутери
  Време: 2018/01/12

  Манекен треба да се утврди како на квалитетот на моторот. Да, тоа се случува да ве чини многу пари, сепак Гледано во изградба, и чиста квалитетот на изградбата на оваа опасна момче, ти си оставени прашувајќи се дали е или не е трансформатор во бегство. Лесно реч ...Прочитај повеќе »

 • Најпријатните hoverboard балансирање скутери 2018
  Време: 2018/01/04

  Како и на електричен скутер доаѓа во различни бои и тоа е, исто така, е можно да се украсуваат со налепница која е од корист за качулка на гребнатини што се појавува секој толку често. Се разбира, тоа е вид кој може да го забрза вас на дестинација каде што сте со цел во рок од не ...Прочитај повеќе »

 • Електрични скејтборд ќе биде кул Божиќ подарок во 2018 година?
  Време: 2017/12/22

  Божиќ е наскоро. Која е вашата желба во новата година? Дали сте во потрага за кул и модерен подарок за вашите пријатели или семејството? Можеби сте го претресете некои од најдобрите играчки желба-листи и сите околу големи идеи за подароци, тогаш сè уште не може да дознаете идеален подарок? Ако сте во потрага за сом ...Прочитај повеќе »

 • Видови на сопирање на електрична Скејтборди
  Време: 2017/12/14

  Во секој електричен автомобил, постојат неколку основни видови на braking- динамичен, триење, и регенеративно сопирање. Сите тие користат различни методи на забавување на возилото надолу. Триење сопирање триење сопирачките се ист тип на сопирачките кои се користат на конвенционалните автомобили. Во суштина, триење против компју ...Прочитај повеќе »

 • Најдобар Електричен скејтборд ранци за вашиот форум
  Време: 2017/12/06

  Обично не сакате да ги вашите електрични скејтборд долги растојанија со рака, и одборот ранец може да се направи тоа многу полесно да го стори тоа. Со табла ранец, исто така можете да се чувствуваат слободни да го носи вашиот табла да работат за време на дождовната наутро и се уште го вози дома кога тоа е sunnier во вечерните часови. Ти ...Прочитај повеќе »

 • Време: 2017/11/30

  Постојат многу нелиценцирани hoverboards таму се достапни на пазарот, и сакате да се да бидете сигурни дека ќе имаат по еден кој е сигурен да се вози за вас или вашите деца. Овие hoverboards се достапни од сосема различни фирми во различна големина и форма со цел да се исполнат барањата на лицето. На ...Прочитај повеќе »

 • Електрични Скејтборди може да се промени вашиот патување
  Време: 2017/11/03

  Како животниот стандард на луѓето продолжува да расте, се повеќе и повеќе луѓе претпочитаат да се извршување повеќе модерен и удобен живот. Особено youngers, тие сакаат да истражуваат повеќе нови и возбудливи нешта. Значи, тие имаат повисоки барања за алати за патување на кратки растојанија. Од една страна, тие можат да уживаат разгов ...Прочитај повеќе »

 • Време: 2017/10/27

  Тоа е затоа што овие лични gadgets мобилност не се наменети за долго патување далечина, но се прилично дизајнирани да се направи пократок оддалечени поедноставно и дополнителни ефикасни. Помош за Bluetooth уживање во функција на добра телефони и различни стерео игра единици. Заедно со овие карактеристики, овој лебдиш ...Прочитај повеќе »

 • Зошто Е-скејтборд Значи Sizzling и поздрави од вас.
  Време: 2017/10/19

  Тоа е сосема точно, кога тие се велејќи дека тие се единствени, има ист вид на така познат како IOS во пазарот веќе. Овие рака без електрични скутери или електричен скејтборд може да се земе еден милион локации, тоа не е важно она што ги нарекува. Koowheel најновата верзија електрични ...Прочитај повеќе »

 • Време: 2017/10/05

  Опсегот е еден од основните предвид со оглед на изборот на електричен погон. Авто балансирање скутер за ниска брзина возила, со сите споредливи производи идентични. Развиена од страна на Koowheel, на hoverboard K7 е патентиран како "две тркала, само-балансирање приватни car.R ...Прочитај повеќе »

 • Koowheel 2-ри генерација е-скејтборд првиот коњи
  Време: 2017/09/29

  Здраво ~ Поради Koowheel 2 генерација електрични скејтборд Kooboard е првиот електричен скејтборд во мојот живот, а јас ретко се трошат пари да се купи таква скапа играчка (Во прилог на, купи патека велосипед со "добра причина" ...), па јас бев нестрплив да одат во парк. И бев многу painf ...Прочитај повеќе »

 • За DIY Електричен скејтборд
  Време: 2017/09/22

   Заедно со електричен скејтборд се топли и поздрави од страна на современите млади луѓе, колку што поседува одличен Електрични рамнотежа одбор, тие се со поголема веројатност да се направи некои DIY според нивните сопствени преференции. Јас неодамна дознаете некои кул DIY скејтборд на Инстаграм. Чекор: Со брзо Е-longboard ќе ви помогне ...Прочитај повеќе »

 • Време: 2017/09/19

  Причината за повикување само балансирање скутер како "hoverboard" е дека додека се возела, изгледа како да се лебди голем број на инчи над дното. Не заборавајте да се одржи контакт со земјата. Ова е одлична две тркала само балансирање електричен скутер, кој е подготвен да даде еден начин повеќе ...Прочитај повеќе »

 • Најголемата Холидеј Пат алатката-Kooboard кул живот
  Време: 2017/09/05

  "Е-табла" на располагање моментот на пазарот само имитираат движењата на популарната, измислен одбори. Сега можеме да видиме дека се повеќе и повеќе луѓе се падне во љубов оваа алатка патување. Неодамна, една од Кина првите пет hoverboard бренд компанија се развива 2 производство на електрична longboard ...Прочитај повеќе »

 • Време: 2017/08/23

  На hoverboard се добредојдени од страна на повеќе млади луѓе, бидејќи тие можат доби неограничен среќни и да ужива на јава hoverboard, но како да изберете безбеден себе балансирање на скутер? Сега дозволете ми да препорача три најбезбедно и најдобар авто балансирање скутер за вас. Првиот е KOOWHEEL бренд Авто Balanc ...Прочитај повеќе »

 • Ова патување е еколошки и евтин
  Време: 2017/08/07

  Секој понеделник дојде, патници, исто така, преполн на автобус / метро, ​​болни живот на начин, мислам дека нашето срце е уморен, детално да се шминка, конечно беше натопена со пот во толпата. Иако модерните алатки сообраќај се различни, но, исто така, ги исполнуваат сите луѓе: вози автомобил, исто така го блокира; метро автобус, ...Прочитај повеќе »

 • Разликата меѓу Koowheel К8 и редовно 6.5inch hoverboard
  Време: 2017/07/26

  1.  Price Koowheel 6.5inch smart balance wheel k8 is cheaper than regular 6.5inch hoverboard on the market.  2.  Apearance Koowheel 6.5inch hoverboard k8 has the following features: private mode. Milan designer, which In line with European and American aesthetic habits. HANGHONG Motor (ensure t...Прочитај повеќе »

 • Се само балансирање безбедно да се користи скутери?
  Време: 2017/07/07

  Авто Балансирање скутери, или исто така познат како hoverboard, само балансирање одбор, електричен скутер рамнотежа стана многу популарна работа во последниве години. Особено во САД и Велика Британија, тие како полн со предизвик и возбуда, да ги открие смешни работи од секојдневниот живот. Овие 2 тркала електрични скутери нудиме ...Прочитај повеќе »

 • Кој вели дека дневниот менуваат не може да биде забавно?
  Време: 2017/07/03

  Вие сте заинтересирани за скејтбординг, но се уморни од сите туркање со нозете? Има еден нов електричен скејтборд од Koowheel Кина. Можеби може да се промени начинот на кој се движат. Следните фотографии се од htfubeck. Ви благодариме за споделување на тоа. Koowheel електрични longboard скејтборд е креиран со SIM ...Прочитај повеќе »

 • Трите совети за избор на електрични скејтборд
  Време: 2017/06/27

  Сега се повеќе и повеќе луѓе имаат модата и технологијата барање, кога одат на патување, а потоа електричен скутер е неопходност во мода група патување. Но, за повеќето нови производи, само балансирање скутер цената е поскапо, па ние мора да се биде внимателен кога се купи. Ние сумираше три елементи на purc ...Прочитај повеќе »

 • Каков вид на искуство може електричен скејтборд ви донесе?
  Време: 2017/06/06

  Интелигентниот продолжување на забава Електрични Скејтборди се својствени рекреативните атрибути. Во крајот на 1950 година, жителите на јужниот дел на Калифорнија плажа заедница изграден првиот светски скејтборд. Како продолжување на сурфање на земјиште, Електрични hoverboard е пијалак ...Прочитај повеќе »

 • Кои патување алатка е погодна за вас?
  Време: 2017/05/19

  Во моментов, на кратко превоз од растојанието, youngers плаќа повеќе внимание на скутер на рамнотежа, електричен скутер, електричен скутер и електричен скејтборд овие четири видови. Нивниот заеднички карактеристики, во прилог на електрични, најважно е преносливост и повеќе нови опции, како што с ...Прочитај повеќе »

 • Зошто Е-скејтборд толку топла и поздрави од страна на млади луѓе?
  Време: 2017/05/11

  Електричен скејтборд е полн со забава и станува хоби на многу млади луѓе. Неодамна, особено многу девојки почнуваат да се приклучат во овој тим. Сепак, скејтборд тие девојки се користи не е традиционална, но KOOWHEEL D3M двојна мотори Електричен скејтборд. Таквите скејтборд поседува прекрасна appearan ...Прочитај повеќе »

 • Како за безбедност за возрасни јава електричен скутер?
  Време: 2017/04/17

  Сега електрични скутери стана популарен избор за одмор и фитнес. Младите луѓе како јава на скутер електрични рамнотежа, можат да го остварат способност рамнотежа и рефлекс, и може да се промовира развојот на малиот мозок и да се промовира развојот на мозокот, подобрување на кардиопулмонална циркулација. ...Прочитај повеќе »

 • Електричен скутер рамнотежа - Покажете го вашиот моден живот
  Време: 2017/04/05

  сообраќаен метеж е голем проблем во градот, а неговите тешко за пребарување на паркинг простор, затоа "метеж" стана најчеста придавка за оние луѓе кои живеат во градот. Значи, во оваа метропола, електричната hoverboard да патуваат полесно, особено во лето и зима, ...Прочитај повеќе »

12Следна> >> Страна 1/2