вести индустрија

 • Време: 2017/03/15

  Според американските медиуми, на 11 март, 2017 година, во градот Харисбург за hoverboard оган експлозија Инцидентот доведе до смрт на дете, две девојчиња се повредени, во прилог на пожарникари се повредени. Според пожарникарите опишано, во 8 часот, со цел да избега, една од жртвите од ...Прочитај повеќе »

 • Електрични hoverboard го прави животот повеќе случајни и бесплатно
  Време: 2017/03/07

  Денес, спорт стана омилените активности на функцијата gens, чиновнически работници во канцеларија, на денот на компјутерот, секоја делови од телото се недостаток на вежбање, особено склони кон разни ситни проблеми во различни аспекти на телото, како што се болки во вратот, глувчето страна, суви очи, распространување ...Прочитај повеќе »

 • Време: 2017/02/07

  Hoverboard исто така се нарекува само-балансирање скутери, поради претходните години hoverboard оган инцидентот, Здружението на американските Потрошувачот производ безбедност (CPSC) најави дека сите само-балансирање скутер или hoverboard производители, увозници и дистрибутери на противтежа возила мора да бидат во согласност со .. .Прочитај повеќе »

 • Предностите на возење на hoverboard
  Време: 2016/12/26

  Hoverboards се многу популарни и денес и тоа стана тренд за деца, тинејџери и aults да ги преземат кратко патување со страшни авто рамнотежа hoverboard.If сакате да ја купите на слободни раце hoverboard за деца, пријатели или себе си, за да добиете повеќе информации од интернет во врска со 2 тркала ...Прочитај повеќе »

 • Зошто електричен скутер или скејтборд така добредојдени на пазарот?
  Време: 2016/12/14

  Влезе во новата година, биланс поле скутер конкуренција на електрична станува жестока. Големите производители започнаа своите нови производи, продолжи да се консолидираат и да ги прошират своето влијание и статусот на потрошувачот. Авторот отсекогаш се смета дека еден од најважните ко ...Прочитај повеќе »

 • Зошто скутер билансот биде чиновнически дело артефакт?
  Време: 2016/11/22

  Кога ќе одам на работа, што се плашите најмногу? Верувам дека повеќето луѓе ќе речат дека тие се на крајот, освен ако тие се под влијание од страна на нечовечки третман на нивниот начин на работа. Поголемиот дел од луѓето одат на работа со автобус вози метрото, се разбира, може да избере да одиме подалеку. И помеѓу три од нив имаат свои disadv ...Прочитај повеќе »

 • Дали знаете овие корисни совети за балансирање скутер задржи?
  Време: 2016/11/03

  Колку знаете за балансирање скутер одржување совети? Денес нека Koowheel уредник воведе за вас. метод за одржување на балансот скутер или hoverboard: 1. Употребата на балансирање скутер Koowheel не може да се одвои од улогата на тркалото, па ние треба да се направат соодветни inspecti ...Прочитај повеќе »