РК автомобили KOOWHEEL 01:16 Скалата 2WD Off Road далечински управувач автомобили со 2 батерии на полнење 2.4GHz далечинскиот управувач чудовиште камион со голема брзина USB полнач Роботот РК автомобил за возрасни и деца (сина)

детали за производот

параметри

Повратна информација

Тагови производ

Главни карактеристики на производот:

Реален Пустината Летен:
01:16 скала, независна суспензија, сите терен во вашата контрола, овој автомобил РК далечински управувач овозможува играње на плажа, песок, трева и каде што би сакале.

2.4 GHz Далечински управувач:
силна анти-мешање, што им овозможи на повеќе автомобили во дербито заедно во исто време и место. Ако добиете уште 2 KOOWHEEL РК камион, тоа е повеќе забавно да се работи многу далечински управувач автомобили рамо до рамо.

Двојно време на двојно Забава:
Koowheel автомобили доаѓаат со 2 батерии, би можела да поддржи моќта на моторот да достигне максимална брзина од 12 километри на час. На полна батерија може да истрча 10-15 мин. Батеријата се полни преку USB порта, сите што ви треба за да започнете 3 AA батерии за предавателот!

Лесен за користење:
Целосна контрола на функција, напред / назад / лево / десно. Овој далечински управувач автомобили има високо стабилно управување и гас, ергономски далечинско може да се обезбеди супериорна контрола за почетник.

Гаранција:
KOOWHEEL обезбеди целосна наплата или размена на нова за да во рок од 30 дена. Бесплатна поправка и замена на опрема во САД за цел во рок од 365 дена. Подгответе се да одговори во рок од 24 часа. ПА Во кошница СЕГА!

 Опис на производот:
UPC 6958210300622
2.4G ДАЛЕЧИНСКО УПРАВУВАЊЕ CAR2.4 GHz радио контрола: силна анти-мешање, што им овозможи на повеќе автомобили во дербито заедно во исто време и место. Ако добиете уште 2 KOOWHEEL РК камион, тоа е повеќе забавно да се работи многу автомобили рамо до рамо.
Целосна контрола функција, напред / назад / лево / десно. Овој далечински управувач автомобили има високо стабилно управување и гас, ергономски далечинско може да се обезбеди супериорна контрола за почетник.
Операција 图片 20190425112532 Операција 图片 20190425112559Ве молиме запомнете: 3 reasons below for short-driving-time of the battery :

Времето на полнење е премногу краток за поддршка на еден натпревар.
Што не се работи надвор од батеријата пред полнењето.
На траење на батеријата ќе се скрати ако не сте батеријата отстранети од автомобилот по употребата.
Пакет Содржина:

РК автомобил X1
Далечински управувач X1
Батерија 6.4V / 700mAh батерија за автомобил x2
USB полнач x1
LockCatch x4
шрафцигер x1

 

 

 


 • Претходно:
 • Следно:

 •  

   

   

   

   

   

  Поврзани производи